POSTANOWIENIA NOWOROCZNE

Grudzień 31, 2017

Lubicie postanowienia noworoczne? Robicie plany? Nowy rok, nowa/y ja? Czy data ma znaczenie? Czy wraz z nowym rokiem jesteście bardziej zmotywowani? Czy nagle pojawia się motywacja i konsekwencja? Czy początek roku jest przełomowy dla nas?

Z początkiem roku niesamowicie rośnie liczba osób na sali fitness i siłowniach. Wiele osób po świątecznej wyżerce staje na wadze i z trwogą stwierdza, że teraz to już na poważnie, już zaraz od nowego roku zabiera się za siebie. Nagle osoby funkcjonujące bez aktywności fizycznej zrywają się z tzw kanapy i siegają po ciężary czy bieganie. Zmuszają obciążony organizm do wytężonej pracy bez żadnego przygotowania. Ze świątecznej i sylwestrowej obfitości pokarmów nagle przechodzą na liść sałaty. Znacie to?

Oczywiście, że postanowienie zmiany swojego trybu życia, w tym aktywności fizycznej i diety to wspaniały pomysł. Pytanie czy rzeczywiście pierwszy stycznia to ten czas, kiedy właśnie nam się uda? Czy każdy inny dzień nie jest dobry, aby zmienić swój styl życia.

Dlaczego co roku okazuje się, że w lutym spada o połowę ilość uczestników na zajęciach fitness i nagle siłownie pustoszeją? Dlaczego firmy produkujące słodycze w lutym odnotowują największą sprzedaż czekolady? Dlaczego po miesiącu się poddajemy?

Pamiętajcie, że tego typu zmiany naleleży wprowadzać stopniowo. Krok po kroku wprowadzać aktywny tryb życia. Etapowo odrzucać złe nawyki żywieniowe. Rozważnie wprowadzać nowe zwyczaje, dobre rytuały. Zacząć od prostych, zdrowych potraw, których przygotowanie nie zajmuje wiele czasu. Rozpocząć aktywność od lekkiego truchtu czy wprowadzającego treningu pod okiem trenera. Wówczas nasze ciało nie będzie się buntować, nasza głowa nie ulegnie pokusom a my płynnie przejdziemy na dobrą drogę.

Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *