JAK SIĘ ZMOTYWOWAĆ?

Grudzień 7, 2017

Temat rzeka… kwestię siły, chęci i rozprawienia się z ciągłym brakiem czasu poruszę w kolejnych postach. Dziś kilka słów o motywacji. Co nas motywuje i dlaczego skupiamy się jedynie na celu.

Głównie koncentrujemy się na wyglądzie, czy nasza sylwetka spełnia wymogi często narzucone przez otoczenie, media i nasze wygórowane oczekiwania. Czy zdrowie samo w sobie nie powinno być dla nas najwyższą wartością?

Zdrowie to energia, radość i możliwość robienia tego, na czym nam zależy. Zdrowie jest wynikiem naszego stylu życia, zależne od tego co robimy, jak myślimy i czujemy. Najważniejsze jest to, co możemy zrobić już teraz, to co możemy zmienić po to, aby jak najdłużej żyć w zdrowiu.
Bezsilność to najgorsze uczucie, a prawda jest taka, że nie jesteśmy bezradni.
Oczywiście jest wiele czynników na które nie mamy wpływu ale wieloma z nich kierujemy sami.
Naszym obowiązkiem jest zrobienie wszystkiego aby być i pozostać zdrowym.

Kierując się naszym dobrem, uczestniczeniem w życiu w pełni, bez blokad jakimi są dolegliwości ciała powinniśmy skupić się na drodze, nie na celu.

Taką drogą jest zmiana nieprawidłowych nawyków żywieniowych, regularna aktywność fizyczna i pozytywne myślenie. Zapewniam, że droga w tym procesie jest najprzyjemniejsza, a nasz umysł i ciało w równowadze jako naturalny stan bycia wymaga ciągłej pracy nad sobą.

Nasz organizm dąży do przetrwania i samouzdrawiania.
Nie przeszkadzajmy mu w tym.
Wspierajmy i doceniajmy.

M.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *